BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ
Teklif projesi
İzmir, Bornova  2006

BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ

BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ

BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ

BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ

BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ

BORNOVA ÖZKANLARDA KONUT SİTESİ

işveren adı: 
ERSEZGİN İnşaat, Nakliyat, Turizm, Tarım Ürünleri San ve Tic. Ltd. Şti.
tasarım:
Salih Zeki PEKİN e.s.a. paris
Enis BEKER mimar (DEÜ)
Nazan NOYAN mimar (YTÜ)

yapımcı:
ERSEZGİN İnşaat
arsa alanı:
3.960 m²
inşaat alanı:
11.800 m²
ana strüktür:
B.A. karkas
projelendirme tarihi: 
Nisan 2006 – Mayıs 2006
3D çizimler:
Enis BEKER
Daha önce İzmir Karşıyaka Örnekköy’de Mimari projeleri tarafımızdan hazırlanmış “Saklıbahçe Konut Sitesi” yüklenicisi ERSEZGİN İnşaat, Nakliyat, Turizm, Tarım Ürünleri San ve Tic. Ltd. Şti. Sayın Akif ERSEZGİN, bu kez Bornova Özkanlar Mahallesinde arsa sahibine kat karşılığı inşaat teklifi vermek üzere yeni bir konut sitesi projelerini hazırlamamızı istemiştir.

Çevresinde geniş ağaçlıklı alanları yer aldığı, eğimsiz 3960 m2 imar parseli üzerinde Konut Sitesi İŞ SAHİBİ’nin işi gerçekleştirme etaplarına uygun olarak 2 blok olarak düzenlenmiştir.. Doğu ve Batı bölümlerindeki düzenlemeler bir “site” şeklindedir. Konut blokları dışında kalan alanların çevre ve peyzaj düzenlemeleri yapılmıştır. Bu düzenleme kapsamında her iki bölümde de yüzme havuzları da yer alacaktır. Konut kullanımında imar parselleri üzerinde ortalama brut inşaat alanı 150 m2 olan yaklaşık 60 konut planlanacak ve projelendirilecektir.

Her Blokta, Çöp Toplama Odası, Kazan Dairesi, Yakıt Deposu, Su deposu, vb’nin yer alacağı kısmi bodrum kat planlanmıştır. Her blok bodrum katında 1er adet yeterli ölçülerde ve yönetmeliğe uygun olarak sığınak planlanmıştır. Her blokun Zemin Katında 1 adet 40-50 m2 Kapıcı Dairesi yer alacaktır. Ayrıca, çocuk arabası ve bisiklet vb için bir oda ayrılacaktır. Her blok yakın çevresinde Otopark Yönetmeliğine göre hesaplanmış sayıda otopark düzenlenmiştir