GÜZELBAHÇE RASİM ÖZBAY VİLLALARI
Teklif projesi
İzmir, Güzelbahçe  2006

GÜZELBAHÇE RASİM ÖZBAY VİLLALARI

GÜZELBAHÇE RASİM ÖZBAY VİLLALARI

GÜZELBAHÇE RASİM ÖZBAY VİLLALARI

GÜZELBAHÇE RASİM ÖZBAY VİLLALARI

GÜZELBAHÇE RASİM ÖZBAY VİLLALARI

işveren adı: 
ERSEZGİN İnşaat, Nakliyat, Turizm, Tarım Ürünleri San ve Tic. Ltd. Şti
tasarım:
Salih Zeki PEKİN e.s.a. paris
Enis BEKER mimar (DEÜMFMB)
Nazan NOYAN mimar (YTÜ)

yapımcı:
ERSEZGİN İnşaat
arsa alanı:
5.900 m²
inşaat alanı:
5.900 m²
ana strüktür:
B.A. karkas
projelendirme tarihi: 
Nisan 2006 – Mayıs 2006
3D çizimler:
Enis BEKER

Daha önce İzmir Karşıyaka Örnekköy’de Mimari projeleri tarafımızdan hazırlanmış “Saklıbahçe Konut Sitesi” yüklenicisi ERSEZGİN İnşaat, Nakliyat, Turizm, Tarım Ürünleri San ve Tic. Ltd. Şti. Sayın Akif ERSEZGİN, bu kez Güzelbahçe Kahramandere Mahallesinde arsa sahibi Sayın Rasim ÖZBAY’a kat karşılığı inşaat teklifi vermek üzere tekil konutlardan oluşan sitenin projelerini hazırlamamızı istemiştir.

Sınırlarında yolların yer aldığı, çok az eğimli 5900 m2 imar parseli üzerinde Konut Sitesi tarafların paylaşım oranlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Her konutun arsa çevresindeki yollardan özel araç ve yaya girişleri bulunmaktadır. Konutların çevrelediği orta alan ortak kullanıma ve yüzme havuzuna ayrılmıştır. Konut blokları dışında kalan alanların çevre ve peyzaj düzenlemeleri yapılmıştır.

Parsel üzerine brüt inşaat alanı 375 m2 – 450 m2 arasında değişen 13 adet konut yerleştirilmiştir. Konutların düz teras çatıları deniz manzarasından yararlanmak üzere kullanılır açık mekanlar şeklinde planlanmıştır. Konutların geniş saçakları konutlar arasındaki 2 kat yüksekliğindeki boşlukları yaşanabilir serin mekanlar olarak tanımlanmasına yardımcı olmaktadır.

Konutların bodrum katları galerilerle zemin katla bütünleştirilmiştir. 2 kat yüksekliğinde cam salon cephesi mutfağın da açıldığı geniş bir terasla bütünleşmektedir.