SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ
İnşaat tamamlandı
İzmir, Karşıyaka  2005

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

SAKLIBAHÇE KONUT PROJESİ

işveren adı: 
ERSEZGİN İnşaat, Nakliyat, Turizm, Tarım Ürünleri San ve Tic. Ltd. Şti.
tasarım:
Salih Zeki PEKİN e.s.a. paris
Enis BEKER (d.e.ü.)
Nazan NOYAN (y.t.ü.)
statik-b.a.: 
Orkut ERSEZGİN İnş. Y. Müh
Selim ARDALI İnş. Y. Müh
tesisat:
NU Mühendislik – Naci UZAKGÖREN Mak.Y.Müh
elektirik:
ONMUŞ Elektrik Ltd.Şti. – Namık ONMUŞ Elek.Müh
yapımcı:
ERSEZGİN İnşaat Ltd Şti
arsa alanı:
34.786 m²
inşaat alanı:
38.515 m² 
ana strüktür:
B.A. karkas
imar planı tadilatı:
Ağustos 2005 – Kasım 2006

projelendirme tarihi:
Kasım 2006 – Mart 2007
inşaata başlama tarihi:
Temmuz 2007

inşaat süresi:
60 ay
3D çizimler:
ORTERO

Arsa sahipleri ile kat karşılığı inşaat şeklinde anlaşma yapmış ERSEZGİN İnşaat Ltd Şti (Sayın Akif ERSEZGİN) nin talebi üzerine mimari projeleri hazırladık. İlk etütlerimizi mevcut imar planı esas olarak yaptık.

Çevre yolu Örnekköy kavşağına yakın olduğundan kadastral parsellerin %80’i aşan zayiatı dikkate alınarak plana “Y” koşulu getirilmişti. Arazinin düz olmasına rağmen imar parselleri gelişigüzel düzenlenmişti. Projeyi, farklı geometri ve büyüklükte imar adaları üzerinde bir bütünlük içinde çözümlemek olanaksız görünüyordu.

İmar adaları fiziki yapılaşmanın düzgün bir kütle düzenini oluşturmaya izin vermeyecek şekilde düzenlendiğinden, kent dokusuna katkısını arttırmak amacıyla düzenli imar adalarına dönüştürülmesi, Sosyal Tesis ve Karakol kullanımlarının daha uygun yerleşim ve düzenli hale getirilmesi, Mevcut planda yol altında kalan D.S.İ içme suyu hattının kaldırım altında kalacak şekilde düzenleme yapılması, alanı ikiye ayıran 35.00 m’lik imar yolunun Çevre bağlantı yoluna daha dik bir açıyla bağlanmasını sağlayarak kavşaktaki tehlikenin azaltılması amacıyla imar planında değişiklik yapılması yoluna gidildi. (Ağustos 2005)

Plan değişikliği 15 ayda onaylanabildi. (Kasım 2006) Ön projeleri tamamlanmış ve onaylanmış olan projenin uygulama ve detay projelerini Mayıs 2007’de tamamladık. İnşaat Temmuz 2007’de başladı ve sürüyor.

Birbirinin simetrisi olan 8’er katlı 2 blok 35.00 m’lik imar yolunun iki kıyısına yerleştirildi. Toplam 50.000 m2 inşaat alanında 7 ayrı tipte 250 adet konut tasarlandı. “C” formunda konut bloklarının orta kısmında yüzme havuzu ve park yer almaktadır. 35.00m’lik yola cephesi olacak şekilde 8 adet (birleştirilebilir) işyeri ve üzerlerinde villa tip dubleks konutlar iç ortak mekanı tanımlamaktadır.

Ayrıca, her konut için 1 adet kapalı otopark, 2 adet kreş, 2 adet Yüzme Havuzu, 2 adet Kafeterya, 2 adet sera, park ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Konut bloklarının üst terası sağlıklı yaşam olanaklarını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.